PSP Zębowice

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W Publicznej Szkole Podstawowej w Zębowicach w roku szkolnym 2020/2021 w akcji wzięli udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły – klasy I-III. Dzieci ze swoimi nauczycielami p. Gabrielą Langosz p. Zofią Laskowską -Qach, p. Katarzyną Przybyszewską ,p.  Marzeną Dudkiewicz,p. Joanną Kowolik i p. Elżbietą Pyka realizowały następujące działania upamiętniające:

  • odwiedzały miejsca pamięci;
  • porządkowały groby, zapalili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty;
  • odwiedziły Izbę Regionalną w Zębowicach;
  • odszukały w domu pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie, z których fotografii została utworzona przez p.Zosię Laskowską -Qach prezentacja multimedialna. Materiały te zostały wykorzystane podczas zajęć lekcyjnych w klasach I-III i zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły jako pomoc dydaktyczna;
  • wykonały tematyczną gazetkę ścienną w szkole;
  • utworzyły kącik pamięci pracowników szkół naszej Gminy, którzy już odeszli

Galeria zdjęć >>> ZOBACZ

Prezentacja >>> ZOBACZ

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole GIODO MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2022 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.