PSP Zębowice

W sobotę, 8 czerwca 2024 roku uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły wzięli udział w wyjątkowym pikniku ekologicznym. Organizatorem wydarzenia była Gmina Zębowice  przy współudziale szkoły i przedszkola. Głównym celem pikniku była edukacja i zwiększenie świadomości społecznej na temat odnawialnych źródeł energii oraz promowanie ekologicznego stylu życia.

Program festynu był niezwykle bogaty i atrakcyjny. Na początku piknik został uświetniony wspaniałymi występami artystycznymi w wykonaniu przedszkolaków, uczniów PSP w Zębowicach oraz  grup tanecznej i muzycznej z GOKiCz-u. Niezwykłym zaangażowaniem i umiejętnościami wykazała się grupa najmłodszych strażaków z OSP w Radawiu. Wszystkie występy i pokazy były przygotowane i zaprezentowane na najwyższym poziomie.

Oprócz tego odbyły się liczne konkursy, quizy i zagadki ze wspaniałymi  „zielonymi” nagrodami. W świetlicy  OSP znajdowała się sala doświadczalna OZE, gdzie można było odbyć fascynującą lekcję o odnawialnych źródłach energii z wykorzystaniem  nowoczesnych modeli edukacyjnych, które zostaną w naszej szkole i będą służyć uczniom.

Atrakcjom nie było końca. Do dyspozycji uczestników zabawy były dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy i tatuaży oraz  smaczne przekąski: lody, kiełbaski, popcorn i domowe ciasto, o które zadbali rodzice. Ogromną popularnością cieszyła się nasza szkolna lemoniada, która po mistrzowsku i w masowych ilościach przygotowywana była przez nasze kucharki.

To była wielka rodzinna uczta dla ciała i ducha. Zabawa i edukacja w jednym. Szczytny cel został osiągnięty. Promowano zdrowe i ekologiczne wzorce warunkujące piękną i lepszą przyszłość, w której odnawialne źródła energii będą miały potencjał, aby znacząco zmienić sposób, w jaki produkujemy i konsumujemy energię, prowadząc nas w kierunku bardziej zrównoważonego i ekologicznego świata. Wierzymy, że poprzez wspólne działania możemy przyczynić się do ochrony naszej planety.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie i wsparcie w tym przedsięwzięciu.

Iwona Grabowska

Filmik z festynu >>> KLIKNIJ

Galeria zdjęć >>> ZOBACZ

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole Kierunek Muzeum MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2024 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.