PSP Zębowice

10 maja br. odbyło się w naszej szkole doniosłe i wzruszające święto : Święto Patrona Szkoły oraz uroczystość poświęcenia nowego sztandaru, ufundowanego przez Radę Rodziców Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Zębowicach. W uroczystości brali udział znakomici goście: Wójt Gminy Zębowice - Waldemar Czaja, Przewodnicząca Rady Gminy -Gabriela Buczek, Radni Gminy Zębowice, Przewodnicząca Komisji Edukacji -Dorota Wons, Ksiądz Paweł Zając, żołnierze: pułkownik Tadeusz Śmigielski, porucznik Lech Rudziński, major Zdzisław Szuba, emerytowani dyrektorzy, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych- SP Szemrowice i SP Dobrodzień, prezesi OSP Zębowic i Kadłuba Wolnego, przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców, rodzice, emeryci oraz pracownicy naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła delegacja pocztów sztandarowych: nowy sztandar wprowadzony przez Rodziców, uczniów wyznaczonych do odbioru sztandaru, poczet uczniów z dotychczasowym sztandarem oraz sztandar SP w Dobrodzieniu. Następnie odbyło się odśpiewanie hymnu państwowego. Po hymnie głos zabrała dyrektor Szkoły Małgorzata Stelmach, przywitała gości oraz przybliżyła istotne fakty z kart historii naszej szkoły. Pani Gabriela Respondek -przewodnicząca Rady Rodziców przedstawiła wygląd i symbolikę nowego sztandaru oraz na ręce pani dyrektor przekazała sztandar- symbol naszej historii i tradycji, który następnie został przekazany uczniom. Po tym akcie nastąpiła ceremonia pożegnania starego sztandaru szkoły, który ponad 40 lat reprezentował społeczność szkolną na uroczystościach patriotycznych ,towarzyszył w ważnych wydarzeniach z życia szkoły i gminy oraz był świadkiem wielu wspaniałych osiągnięć i sukcesów. Następnie ks. Paweł Zając poświęcił nowy sztandar oraz odbyło się ślubowanie uczniów.
Uroczystość uświetnił program artystyczny uczniów Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego pod kierunkiem p. Marianny Dylki , p. Patrycji Wolickiej oraz p. Andrzeja Rataja pt. ”Śląsku mój..” . Za nagłośnienie odpowiadał p. Stanisław Kozłowski, dekorację wykonała p. Katarzyna Madej. Program rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klasy IV ,przygotowany przez p. Ewelinę Pokorską, następnie starsi uczniowie przedstawili fakty historyczne dotyczące dziejów Śląska, wiersze, bajki i fraszki gawrą śląską. Chórek zaprezentował piosenki powstańcze. Program zakończył trojak pierwszoklasistów, przygotowany przez p. Zofię Laskowską-Qach. Po części artystycznej cała społeczność w podniosłym nastroju oddała hołd poległym pod Zębowicami w walce o Śląsk.
Po uroczystym programie przemówienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Waldemar Czaja.
Goście oraz cała społeczność szkolna przeszła przed pomnik Powstańców Śląskich znajdujący się przed budynkiem gimnazjum, gdzie przy dźwiękach werbli odbyło się złożenie kwiatów przez poszczególne delegacje.
Koordynatorem uroczystości była pani dyrektor Małgorzata Stelmach, która jednocześnie przygotowywała część oficjalną.
W to ważne Święto Szkoły zaangażowani byli głównie nasi uczniowie -wielkie podziękowanie i pochwała dla wykonawców, ale również dla pozostałych nauczycieli oraz pracowników obsługi. Wszystkim należą się ogromne podziękowania za poświęcony czas oraz wkład pracy w zorganizowanie tej pięknej uroczystości. Zdjęcia

Filmy:

1. Przekazanie sztandaru 

2. Ślubowanie 

3.  Polonez w wykonaniu ucz. klasy IV 

4. Trojak w wykonaniu klas I SP 

5. Składanie kwiatów pod pomnikiem przez delegacje.

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole GIODO MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2021 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.