PSP Zębowice

Skrót najważniejszych wydarzeń

Wtorkowe spotkania z książką
W każdy wtorek przez cały rok szkolny odbywają się w bibliotece tzw.”Wtorkowe spotkania z książką”, na które przychodzi grupa uczniów z klas II – III. Na każdym spotkaniu czytane są fragmenty wybranej książki mające na celu rozbudzić w uczniach ciekawość i zachęcić do przeczytania dalszego ciągu utworu. Oprócz czytania i słuchania dzieci biorą udział w różnych zabawach słownych, rozwiązują zagadki, quizy itp. Uczniowie chętnie przychodzą na zajęcia i aktywnie w nich uczestniczą.

Dzień Głośnego Czytania
Dzień Głośnego czytania odbył się 11 października 2016 r. Gościem była pani Ewa Żak koordynator ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W spotkaniu wzięło udział 79 uczniów z klas I – III SP. Wysłuchali fragmentów książek Grzegorza Kasdepke pt. „Do trzech odlicz” i „Kacperiada” oraz „Opowiadania na dobranoc” z serii „Polscy pisarze dzieciom”. Uczniowie świetnie się bawiły i słuchały, panowała miła atmosfera, a u większości rozbudziło się zainteresowanie książką i zachęciło do czytania.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek
8 marca b.r. odbyło się spotkanie z poetką i autorką książek dla dzieci – panią Agnieszką Frączek, w którym wzięli udział uczniowie klas I – III SP. Pisarka rozmawiała z dziećmi, czytała im fragmenty swoich utworów, żartowała i zachęcała do zabaw językowych. Opowiedziała, jak powstaje książka i o ważnej roli ilustratora. Odpowiadała na pytania stawiane przez uczestników. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, a na koniec były autografy pisarki.

Wizyta przedszkolaków
13 marca b.r. gościliśmy w bibliotece przedszkolaków, naszych przyszłych pierwszoklasistów. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się ciekawych informacji o bibliotece, księgozbiorze, o organizowanych akcjach i konkursach. Z zaciekawieniem oglądały interesujące je książki, wypowiadały się, zadawały pytania, a nawet czytały tytuły książek. Przedszkolakom podobało się i wyszły z zajęć zadowolone.

Pasowwanie na czytelnika

30 marca br. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Cała społeczność uczniowska, rodzice, dyrekcja, nauczyciele zebrali się w hali sportowej, gdzie wystąpili uczniowie klasy IV i V z przedstawieniem pt. „Nasi baśniowi przyjaciele” , które przygotowali pod kierunkiem pani Eweliny Pokorskiej.
Pierwszoklasiści zostali wprowadzeni w świat baśni uczyli się poszanowania książek, rozwiązali krzyżówkę, odpowiadali na pytania, złożyli książkom uroczyste przyrzeczenie.
Następnie pani dyrektor Małgorzata Stelmach książką dokonała aktu pasowania na czytelnika. Był to doniosły moment dla naszych pierwszaków. Na zakończenie uroczystości nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki i „Prośby książki” i pozowali do wspólnego zdjęcia. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Widzom jak i występującym przyniosła wiele satysfakcji i zadowolenia.

16 Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”

3 czerwca 2017 r. z tej okazji w naszej szkole odbyła się akcja czytania dzieciom, w której udział wzięli wolontariusze z klubu „Poczytajmy”. Uczniowie z klasy VI zapoznali wszystkich zebranych z legendami i opowieściami związanymi z naszą gminą, a uczennice gimnazjum z Opolszczyzną. Następnie zaproszony gość pani Dorota Wons przedstawiła dzieciom dwie legendy: pierwsza związana z Kadłubem Wolnym a druga z Radawiem. Czytanie zakończyła pani wice dyrektor Iwona Grabowska zaznajamiając wszystkich z prawdziwą historią Karolinki, która szła do Gogolina. Na zakończenie imprezy uczennice naszego gimnazjum przedstawiły krótką inscenizację związaną z Karolinką i Karliczkiem. Wszystkim uczniom bardzo się podobało, ponieważ niektóre opowieści były czytane gwarą oraz poznali historię wielu znanych im miejsc. Wszystkim czytającym oraz aktorom serdecznie dziękuję za trud i zaangażowanie w naszą akcję czytania.

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole GIODO MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2021 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.