PSP Zębowice

Dnia 5 marca br. roku Wolontariuszki Szkoły Podstawowej w Zębowicach wzięły udział w konkursie „ Ośmiu Wspaniałych”, w edycji powiatowej w Oleśnie. Grupa Wolontariuszy liczy 23 uczennice z klas VI- VIII oraz III gimnazjalnej. Na konkursie szkołę reprezentowały trzy uczennice: Weronika Żywanowska, Karolina Miozga i Katarzyna Niemiec. Dziewczyny opowiedziały komisji konkursowej o akcjach charytatywnych zrealizowanych w roku kalendarzowym 2018 oraz odpowiadały na związane z tym pytania.

Zadania i akcje charytatywne roku 2018:
Zbiórka karmy dla schroniska dla zwierząt „Azyl Nadziei” w Opolu
Zbiórka plastikowych nakrętek dla Wiktorii Wierszak z Zębowic, Antosia Magnesa z Kadłuba Wolnego i Pawła Kubisy z Bierdzan
Akcja „Pola Nadziei”, włączenie się w akcję sadzenia żonkili przed szkołą jako akt solidarności z hospicjami
Udział w ogólnopolskiej akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- zebrano ponad 3000 złotych
Akcja charytatywna dla dzieci z Syrii – przekazanie 80 złotych na konto UNESCO
W czasie Pikniku Rodzinnego Wolontariuszki malowały twarze dzieciom oraz zbierały dobrowolne datki za żółte baloniki, zebraną kwotę 120 złotych przekazano na konto Hospicjum Betania w Opolu
Zbiórka makulatury, z której symboliczny dochód został przeznaczony na potrzeby szkoły. Akcja miała głównie na celu ochronę środowiska.
Rozprowadzanie kalendarzyków i drobnych pomocy dydaktycznych dla Fundacji Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj uśmiech”- zebraliśmy i przesłaliśmy na konto fundacji sumę 320 złotych
Zbiórka kredek dla dzieci z Kamerunu
Dzień Dobroczynności – dzięki Wolontariuszom, Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Dyrekcji, udało się zebrać kwotę 934,40 z czego: 500 zł przekazaliśmy dla Hospicjum Betania w Opolu, 400 złotych zostało przeznaczone jako nagroda dla wszystkich uczniów szkoły za aktywne włączanie się we wszystkie akcje charytatywne od wielu lat. Nagrodą były atrakcyjne zajęcia w języku angielskim, prowadzone przez Wolontariuszy z Euroweek, natomiast przekazane na konto Samorządu Szkolnego pieniądze pokryły część kosztów związanych z dojazdem i zakwaterowaniem prowadzących zajęcia Wolontariuszy. Pozostałą kwotę 34,40 przeznaczono na opłaty przekazów pieniężnych i materiały papiernicze.
W grudniu część Wolontariuszek brała udział w Wigilii dla Samotnych, dziewczyny pomogły w obsłudze, nakryciu do stołu, posprzątaniu po uroczystości.
Druga w 2018 roku, przedświąteczna zbiórka karmy dla schroniska dla zwierząt.
Przygotowanie i wysłanie paczki dla Anastazji, 10 letniej córki więźnia ze Strzelec Opolskich
Przygotowanie i przekazanie świątecznej paczki ufundowanej przez nauczycieli dla Stevena, niepełnosprawnego ucznia naszej szkoły.
Udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Razem na Święta”
Góra Grosza – zebrano 193złote 84 grosze
Na zaproszenie opiekuna Wolontariatu mgr Marianny Dylka, do szkoły przyjechała pani Izabela Zeman – pracownik Hospicjum Betania i pani Joanna Skop- wolontariuszka, pielęgniarka. Odbyło się spotkanie w klasach V- VIII oraz III gimnazjalnej, gdzie panie wytłumaczyły uczniom jaka jest rola hospicjum, na czym polega praca w tej placówce i omówiły ważną rolę Wolontariatu i pomocy potrzebującym.
Dnia 4 kwietnia 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnie odbyła się Gala Konkursu Ośmiu Wspaniałych. Przedstawiciele wolontariuszy naszej szkoły odebrali zaszczytne wyróżnienie w kategorii Grupa Wolontariatu, z rąk Starosty powiatu oleskiego p. Rolanda Fabianka oraz wicestarosty p. Stanisława Belki.
Oto nazwiska uczennic, które działają w Wolontariacie w roku szkolnym 2018/2019:
Klasa III gimnazjalna
1.Magdalena Małeska
2. Wiktoria Skorzycka
3.Beata Gładkowska
Klasa VIII
4. Weronika Żywanowska – lider grupy
5.Karolina Miozga
6. Agata Kozłowska
7. Katarzyna Grzesik
8. Sonia Wróbel
9. Sara Hanuszewicz
Klasa VII
10.Katarzyna Niemiec
11.Laura Okwieka
12. Vanessa Płotnik
13.Weronika Tkacz
14.Małgorzata Lasończyk
Klasa VI
15.Magdalena Żywanowska
16. Nadia Pyka
17.Karolina Respondek
18.Martyna Jonczyk
19.Magdalena Tokarczyk
20.Joanna Dragon
21. Małgorzata Niemiec
22.Julia Michalczyk
23.Natalia Szczygieł
Nasza szkoła należy do 3 wyróżnionych w powiecie oleskim, razem ze szkołą w Praszce i Dobrodzieniu. Jak powiedział pan Starosta Roland Fabianek, nie przyznano miejsc, ale wyróżnienia, dlatego,że dobra nie da się zmierzyć i podzielić na miejsca, dlatego przyznano 3 wyróżnienia w powiecie oleskim dla grup wolontariackich działających w szkołach powiatu oleskiego.
Dziewczęta są bardzo zadowolone z faktu, że ich starania, dodatkowa praca, czas i zapał, ale przede wszystkim dobroć i ogromne serce są zauważane i doceniane nie tylko w szkole, środowisku ale nawet w powiecie oleskim.
Dziękujemy wszystkim Uczniom, Nauczycielom, pani Dyrektor, Wicedyrektor, Rodzicom oraz wszystkim, którzy włączają się w nasze akcje charytatywne za ich zaangażowanie w niesienie pomocy. Zdjęcia

potrzebującym. Zdjęcia

 

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole GIODO MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2021 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.