PSP Zębowice

Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu.

W tym miesiącu również w naszej szkole zostały podjęte działania, mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

Na korytarzach pojawiły się kolorowe gazetki promujące otwartość i zrozumienie a w klasach zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące różnorodności i odmienności rozwojowej oraz warsztaty na temat autyzmu i odmiennego spostrzegania świata przez osoby ze spektrum autyzmu. W ostatnim dniu kwietnia w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się Niebieskie Igrzyska. Są one są formą obchodów Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Impreza ta ma pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Uczniowie poprzez sport i wspólną zabawę uczyli się akceptacji i szacunku do drugiej osoby, ponieważ każdy z nich, każde ćwiczenie wykonywał w innym tempie, innym sposobem. Każdy z nas jest inny i to jest właśnie piękne, różnimy się od siebie ale akceptujemy siebie nawzajem takimi jakimi jesteśmy. Ponadto w młodszej grupie wiekowej odśpiewano wspólnie hymn Niebieskich Igrzysk a klasa 2b zaprezentowała przedstawienie kukiełkowe oparte na książce dla dzieci pt: „Wyjątkowy smok Płomyczek”. Bajka ta w uniwersalny i przystępny dla dzieci sposób uczy, czym jest niepełnosprawność i jak ją przezwyciężać. W opowieści zawarty jest duży ładunek empatii, dzięki temu maluchy poznały różne uczucia, które towarzyszą niepełnosprawnemu dziecku i jego rodzicom. W tym dniu wszyscy ubraliśmy się na niebiesko, ponieważ jest to kolor reprezentujący tolerancję i świadomość autyzmu.

Mamy nadzieję, że takie wartości jak: szacunek, empatia, zrozumienie i akceptacja będą towarzyszyć naszym uczniom nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok.

Joanna Kowolik, Aneta Miozga, Dariusz Sułek

Galeria zdjęć >>> ZOBACZ

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole Kierunek Muzeum MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2024 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.