PSP Zębowice

W środę, 6 grudnia 2023 r., uczniowie klas I-III szkoły w Zębowicach udali się na wycieczkę do piekarni, na specjalne zaproszenie właściciela Pana Gerarda Kotarskiego, za co serdecznie mu dziękujemy.

Celem wycieczki było pieczenie pierniczków oraz możliwość zobaczenia, jak wygląda piekarnia od środka. Piekarze przygotowali dzieciom ciasto do pieczenia i każdy uczeń  miał możliwość wykonania własnych pierniczków i ich ozdobienia. Pracownicy piekarni dokładnie opowiedzieli nam, do czego służą poszczególne urządzenia. Z zachowaniem środków bezpieczeństwa uczniowie obejrzeli elektryczny piec do pieczenia, w którym piekły się również wykonane przez nich pierniki. Cudowny zapach i aromat upieczonych pierniczków sprawił, że dzieci i nauczyciele naprawdę poczuli atmosferę zbliżających się świąt. 

Pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenie i wiedzę oraz z upominkami w postaci pierników uczniowie wrócili do szkoły.

 Joanna Kowolik

Galeria zdjęć >>> ZOBACZ

W dniu 06.grudnia 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajkowy Dzień Życzliwości. To radosne święto ma na celu pielęgnowanie pozytywnego nastawienia do drugiego człowieka, propagowanie uprzejmości i życzliwości na co dzień oraz zwykłej ludzkiej dobroci. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczcili ten dzień, ubierając się w uśmiechy i w coś w kolorze żółtym. Każdy został powitany miłym słowem i cukierkiem a w klasach wybrano najżyczliwszą osobę, która została mianowana Królem bądź Królową Życzliwości. Podczas przerw uczniowie fotografowali się w Radosnej Fotoramce i przekazywali sobie wyrazy sympatii. Uwieńczeniem Mikołajek był seans filmowy dla wszystkich uczniów. Dzień minął w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze.

Pamiętajmy , by być życzliwym nie tylko w tym dniu, ale przez cały czas, bo życzliwość zmienia świat.

Aneta Lubojańska- Miozga

Dariusz Sułek

Galeria zdjęć >>> ZOBACZ

 

6 grudnia klasa 1a wybrała się na „spacer z dobrym słowem”. Uczniowie przygotowali małe prezenciki z wesołym przesłaniem i wkładali za wycieraczki samochodów aby wszystkim mieszkańcom Zębowic umilić dzień. Dodatkowo na gazetkach zostały rozwieszone kartki do zrywania „Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej”. To był miły i słodki dzień, którego dowodem było dzielenie się serduszkowymi lizaczkami.

Agata Magnes

Galeria zdjęć >>> ZOBACZ

     1 grudnia w Praszce odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w piłce ręcznej dziewcząt- kategoria igrzyska dzieci. Nasze dziewczęta również wzięły udział w tym turnieju. W fazie grupowej w pierwszym meczu mimo przewagi dopiero po rzutach karnych (2:0) pokonujemy PSP Radłów. W kolejnym meczu po wyrównanym grze, niestety przegrywamy ze szkołą z Praszki 0:1. W ostatniej kolejce potrzebne było nam zwycięstwo aby awansować do kolejnego etapu turnieju. Szybko obejmujemy prowadzenie ze szkołą z Dalachowa. Mecz przebiegał pod naszą kontrolą, pod koniec strzelamy kolejną bramkę i ostatecznie wygrywamy 2:0.  Awansujemy do półfinału. W półfinale gramy ze szkołą z Gorzowa Śląskiego. Mimo przewagi drużyny przeciwnej to my strzelamy pierwszą bramkę. Nasze rywalki się nie podały i doprowadziły do remisu. Najważniejsze jednak okazały się ostatnie sekundy meczu. Na 15 sekund przed końcem meczu przejmujemy piłkę i przechodzimy do skutecznego kontrataku. Dosłownie kilka sekund przed końcem meczu oddajemy skuteczny rzut z 9 metra, który daje nam prowadzenie i upragniony awans do finału. Wygrywamy 2:1. W finale nasze dziewczyny idą za ciosem. Od początku próbujemy przejąć inicjatywę i po jednej z akcji wychodzimy na prowadzenie. Później mecz był bardzo wyrównany, każda z drużyn atakowała ale kolejne bramki nie padały. Jak się okazało bramka z początku meczu była jedyną i dała nam zwycięstwo w finale. Mistrz Powiatu Oleskiego w piłce ręcznej dziewcząt- igrzyska dzieci.

     4 grudnia w naszej hali organizowaliśmy Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w piłce ręcznej dziewcząt- kategoria igrzyska młodzieży szkolnej. W fazie grupowej w pierwszym meczu graliśmy ze szkołą z Jaworzna. Mimo przewagi od początku meczu nie potrafiliśmy szybko strzelić pierwszej bramki. Z czasem nasz zespół się rozkręcał i wygrał ostatecznie 3:1. Kolejny mecz stoczyliśmy ze szkołą ze Sternalic. Dobra gra w obronie i coraz lepsza w ataku spowodowała, że wygrywamy pewnie 4:1. Dwa zwycięstwa w grupie oraz pewny awans do półfinału z  pierwszego miejsca. W półfinale spotykamy się ze szkołą z Gorzowa Śląskiego. Od początku meczu nasze przeciwniczki próbują nas zaskoczyć wysokim pressingiem. Nasze dziewczyny grają spokojnie i konsekwentnie tworzą sobie coraz groźniejsze sytuacje w meczu. Po jednej z takich akcji wychodzimy na prowadzenie. Od tego momentu nasza drużyna ma pełną kontrolę nad meczem, co udowadnia zdobywając kolejne bramki. Wygrywamy 4:1 i meldujemy w finale, w którym zagramy ze szkołą ze Strojca. Mecz finałowy to nasz najlepszy mecz w całym turnieju. Od początku mamy pełną kontrolę. Konstruujemy wiele akcji oraz niwelujemy zagrożenie ze strony przeciwnika. Po bardzo dobrej grze wygrywamy 3:0 i zwyciężamy cały turniej. Warto dodać, że najskuteczniejszą zawodniczką całego turnieju została nasza uczennica Lena Bębenek zdobywając 6 bramek. Mistrz Powiatu Oleskiego w piłce ręcznej dziewcząt- kategoria igrzyska młodzieży.

 Dariusz Sułek

Galeria zdjęć >>> ZOBACZ

Czwartek w naszej szkole przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana,  klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii.

Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Wróżby andrzejkowe przyniosły nam wiele radości i były okazją do wspaniałej zabawy.

Joanna Kowolik

Galeria zdjęć >>> ZOBACZ

 

W dniu 24 listopada zostały podsumowane dwa konkursy biblioteczne ogłoszone w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Zadaniem chętnych uczniów z młodszej grupy wiekowej było przygotowanie pracy plastycznej pod hasłem: „Mieszkańcy mojej wyobraźni” .

I miejsce - Julia Nantka, Kacper Nantka, Paulina Gaida,  Maja Bajorska

II miejsce – Zasia Pawlik, Gloria Wodarczyk, Tobiasz Pryszcz

III miejsce – Antoni Magnes, Maja Dragon, Gloria Rybol

Wyróżnienie – Kamil Kaczmarzyk, Kasjan Gawlitza, Zuzia Moch.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Uczniowie z klas IV – VIII wykonali pracę plastyczną pod hasłem: „Mój ulubiony bohater Aleksandra Fredry”.

I miejsce – Liliana Szczygieł, Alicja Adamska

II miejsce – Paulina Dziemba, Leo Gawlitza

III miejsce -  Anastazja Kula, Emilia Turek

Wyróżnienie – Kaja Polok, Bartek Wilczek, Hania Wodarczyk,  Milena Blozik, Zuzia Możdżeń

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Gabriela Langosz

Galeria zdjęć >>> ZOBACZ

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

W „małej” szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 27 listopada. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Podczas przerwy tańczyliśmy do znanych piosenek o misiu. Degustowaliśmy również pyszne ciasteczka z miodkiem-ulubionym przysmakiem niedźwiadka.

Joanna Kowolik

27 listopada uczniowie klasy 2b w oczekiwaniu na przybycie Świętego Mikołaja postanowili napisać do Niego list. W liście dzieci opisały to, co pragnęłyby dostać w te święta… Po napisaniu listu, z pomocą pani dzieci zaadresowały koperty, z którymi wybrały się na pocztę.

Celem wizyty było zapoznanie się z pracą wykonywaną w urzędzie pocztowym. Uczniowie obejrzeli skrzynkę pocztową, dowiedzieli się co jest niezbędne, aby wysłać list. Następnie zakupili samodzielnie znaczek przy okienku i grzecznie czekali w kolejce, aby wysłać list. Wyjście na pocztę poszerzyło wiedzę dzieci na temat pracy listonosza i tradycji Świąt Bożego Narodzenia, a wspólny spacer wywołał radość w oczekiwaniu na przybycie Mikołaja.

Joanna Kowolik

     

  

21 listopada 2023 r. Szkołę Podstawową w Zębowicach odwiedził niesamowity gość - Dobromir Makowski - pedagog, nauczyciel, raper, inicjator spotkań z zakresu profilaktyki uzależnień, twórca projektu RapPedagogia, autor książki biograficznej pt. „Wyrwałem się z piekła”.

Przeprowadził 2 spotkania dla młodzieży naszej szkoły. Uczniowie klas IV- VI wzięli udział w warsztatach pt „ Dzień dobry” , a uczniowie kl. VII-VIII – „ Masz jedno życie, powtórki nie będzie”.

Zaczarował całą publiczność, nikt nie potrafił oderwać od niego oczu, a na sali panowała cisza.
 „Ludzie dzielą się na mądrych i głupich!!!”

„ Żeby być mądrym trzeba czytać książki!!!”

„ Nie podlewamy kwiatków Domestosem!!!” – to słowa, które towarzyszyły zebranym przez całe spotkanie. Miały one zwrócić uwagę na to, że wybór drogi, którą pójdziemy w życiu, należy do nas. Gość poruszał ważne tematy, takie jak uzależnienia oraz mówił o konieczności szacunku do otaczających nas ludzi. Dzielił się własnymi doświadczeniami, opowiadał o przypadkach młodzieży, które często kończyły się tragicznie, z powodu ludzkiej głupoty. Mówca podzielił ludzi na „głupich i mądrych”. Wyjaśnił, że ludzie głupi to osoby, które nie czytają książek i są ślepo zapatrzone w Internet, natomiast ludzie mądrzy czytają książki, chętnie się uczą i kochają swoich rodziców.
              Po południu odbyło się spotkanie z rodzicami, podczas którego rappedagog podkreślił, jak ważne jest budowanie prawidłowych relacji z dziećmi. Przypomniał rodzicom, że to oni są pierwszymi pedagogami dla swoich dzieci oraz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa płynące ze środków masowego przekazu.

Dobromir Makowski poruszył serca wszystkich widzów.

Aneta Lubojańska-Miozga

Galeria zdjęć >>> ZOBACZ

W dniach 16.11-20.11.2023 r uczniowie kl. I-III wzięli udział w warsztatach profilaktycznych „Zasady bezpiecznego korzystania z internetu”. Podczas zajęć, prowadzonych przez pedagoga specjalnego, uczniowie dowiedzieli się jak chronić swoją prywatność w sieci, poznali sposoby przeciwdziałania oraz radzenia sobie w sytuacji zagrożenia a także przypomnieli sobie jak ciekawie można spędzić czas wolny bez wykorzystania internetu.

Na koniec klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Aneta Lubojańska- Miozga

Galeria zdjęć >>> ZOBACZ

 

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole Kierunek Muzeum MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.