PSP Zębowice

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2018/2019

Semestr I

  1. Konkurs literacki zorganizowany przez RZPWE w Opolu  pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego na wiersz „Ojczyznę w sercu noszę”
  • III miejsce: Agata Kozłowska kl. VIII
  • wyróżnienie: Anna Bronder kl. V

 

  1. Konkurs Literacki Nadleśnictwa Olesno „Ten las jest mój i Twój”
  • II miejsce w kat. proza- Jadzia Kotarska kl. IVa
  • wyróżnienie w kat. proza- Mateusz Panicz kl. IVa
  • miejsce w kat. wiersz- Julia Dylka kl. IVa

 

  1. Ogólnopolski konkurs plastyczny" Odra - rzeczna droga" organizowany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.
  • I miejsce Paulina Dziemba w kat. klas I – III
  1. Wojewódzki Konkurs plastyczno - literacki " Opolska mama ma moc"
  • Wyróżnienie dla Agnieszki Blachety
  1. Gminny konkurs na świąteczną ozdobę
  • praca zbiorowa – wyróżnienie dla klasy II
  • III miejsce – Leoni Wiatr kl. Ia

 

Sukcesy drużynowe na szczeblu powiatu:

Lp.

Nazwa zawodów

Miejsce

Szkoła

Kategoria

1.

Piłka ręczna

III

SP+PG

Dz

2.

  Halowa piłka nożna

V

SP+PG

Ch

3.

Halowa piłka nożna

VI

SP

Ch

4.

Mini piłka ręczna

VII

SP

Dz

 

  Inne zawody sportowe:

Lp.

Nazwa zawodów

Miejsce

Szkoła

Kategoria

1.

Tymbark  U12 piłka nożna

(eliminacje powiatowe)

III

SP

Ch

2.

Tymbark  U10 piłka nożna

(eliminacje powiatowe)

V

SP

Ch

 

Semestr II

 

  1. Konkurs fotograficzny w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”:

-„Jak przyroda nas zachwyca tuż za miastem ” Klasy V-VIII

Sukcesy na etapie wojewódzkim:

  • Weronika Żywanowska -III miejsce
  • Marcel Jonczyk – III miejsce
  • Aleksy Benk- III miejsce

-„Magiczne krajobrazy Opolszczyzny” dla klas I-IV

Sukcesy na etapie wojewódzkim:

  • Magdalena Szmolka – I miejsce
  • Patrycja Kniejska -III miejsce
  • Fabian Sczygioł- wyróżnienie
  1. Konkurs malarski w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”:

- „Kolorowa jesień, czy biała zima – namaluj wybrana porę roku” dla dzieci z klas I – IV

Sukcesy na etapie wojewódzkim:

  • Milena Jendrzej I miejsce
  • Paulina Dziemba I miejsce

- „Latający mieszkańcy Twojej okolicy” dla dzieci z klas V – VIII

Sukcesy na etapie wojewódzkim:

  • Kamila Kubiciel- I miejsce
  • Agata Kozłowska I miejsce
  • Karolina Respondek- III miejsce
  • Wiktoria Szczygieł- III miejsce
  • Klaudia Panicz-wyróżnienie

 

  1. Konkurs Wiedzy o Ekologii w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”:

Sukcesy na etapie wojewódzkim:

  • Emilia Zacha – I miejsce w kat. I-IV
  1. Konkurs Wiedzy o Bioróżnorodności w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”:

Sukcesy na etapie wojewódzkim:

  • Szymon Kusiak – III miejsce
  • Patryk Beneda - wyróżnienie
  1. Konkurs Kulinarny w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”:

Sukcesy na etapie wojewódzkim:

  • Aurelia Paluch – I miejsce
  • Matylda Wiecha – III miejsce

 

  1. KONKURS "POKAŻ JĘZYK. I KNOW I CAN”
  • Katarzyna Niemiec,
  • Julianna Jendrzej,
  • Laura Okwieka,
  • Kamila Kubiciel,

Uczennice zajęły III miejsce i otrzymały wyróżnienie jury.

 

  1. “OPOLSKIE BEZ TAJEMNIC” - KONKURS PLASTYCZNY

 

  • Wyróżnienie otrzymała uczennica Karolinę Respondek

 

  1. Międzynarodowy Konkurs „Matematyczny Kangur 2019”
  • Paulina Dziemba i Dawid Zacha – uzyskali wynik bardzo dobry;
  • uczniowie: Hanna Jendrzej, Zuzanna Możdżeń, Milena Jendrzej, Igor Proszewski, Lena Bębenek, Magdalena Drost – Glöckner i Oliwia Kij zostali wyróżnieni.
  1. Ogólnopolski konkurs „Wielka Liga Czytelników”
  • Roksana Niedworok
  • Matylda Wiecha

Uczennice  zajęły II miejsce w etapie wojewódzkim.

  1. Konkurs plastyczny Nadleśnictwa Olesno „Las jest moim przyjacielem”
  • wyróżnienie - Paulina Dziemba
  1. Etap finałowy konkursu „Żyję zdrowo w przyjaźni z przyrodą
  • Agnieszka Krawczyk - IV miejsce

 

Sukcesy sportowe:

Lp.

Nazwa zawodów

Miejsce

Szkoła

Kategoria

Opiekun

 

1.

Piłka ręczna LZS

(półfinał)

II

SP

DZ

D. Sułek

 

Rok szkolny 2017/2018

Sukcesy uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych

Adrianna Obstój (kl. VII) - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego

 

Sukcesy artystyczne

I miejsce w konkursie artystycznym na Małą Formę Teatralną w Języku Niemieckim "Mein Theater" w Sierakowie. Sektakl pod tytułem „Wahre Freundschaft”

Julia Dylka, Oliwia Dubińska, Sonia Pyka, Dominika Wencel (kl. IIIa SP) wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym " Bezpieczne na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"

 

Sukcesy w konkurasch tematycznych

Aleksandra Nowak (kl. VII) - finalistka w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej

Laura Okwieka (kl. VI) - II miejsce w Konkursie kreatywnym "Niemieckie Idiomy" organizowanym przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Zuzanna Grabowska (kl. VII) - II miejsce w Regionalnym Konkursie Literackim "Moja wieś - moje miejsce"

Iwona Grabowska - I miejsce w Regionalnym Konkursie Literackim "Moja wieś - moje miejsce" w kategorii dorosłych

Wojciech Beneda (kl. III b SP) wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 

Wojciech Beneda (kl. III b SP) wyróżnienie w Konkursie Pożarniczym

 

Sukcesy sportowe

 Sukcesy na szczeblu województwa:

 
1. II miejsce w półfinale wojewódzkim SZS w mini piłce ręcznej dziewcząt-igrzyska dzieci- opiekun D.Sułek
2. II miejsce w półfinale wojewódzkim LZS w mini piłce ręcznej dziewcząt- w kategorii szkół podstawowych- opiekun D.Sułek
3. III miejsce w półfinale wojewódzkim SZS w piłce ręcznej chłopców- igrzyska młodzieży szkolnej- opiekun D.Sułek
 
Sukcesy na szczeblu powiatu Oleskiego:
 
1. II miejsce w mistrzostwach Powiatu Oleskiego SZS w piłce ręcznej dziewcząt- kategoria igrzyska młodzieży szkolnej- opiekun D.Sułek
2. III miejsce w mistrzostwach Powiatu Oleskiego SZS w halowej piłce nożnej- kategoria igrzyska dzieci- opiekunowie M.Dudkiewicz/ D.Sułek

 

 

Rok szkolny 2016/2017

Sukcesy uczniów w Wojewódzkich Konkursach  - Gimnazjum

Karol Koprek - III miejsce w kategorii indywidualnej w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej

Karol Koprek i Robert Czeredrecki -  III miejsce drużynowo w Wojewódzkim  Konkursie Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej

Sukcesy uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych - Szkoła Podstawowa

Adriana Obstój, język polski - laureatka

 

Sukcesy artystyczne

I miejsce na XXII Rejonowym Przeglądzie Teatrów Jasełkowych w Ozimku z przedstawieniem pt. „Samotność w tłumie, czyli zimowa opowieść o Dziewczynce z zapałkami" w reżyserii pani Barbary Puchały i wykonaniu uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

 

III miejsce w konkursie "Pokaż Język - I know I can" dla zespołu Stars Performers (Oliwia Ledwig, Karolina Niemiec, Wiktoria Gawlita, Marta Kozłowska)

 

Sukcesy sportowe

Indywidualne Biegi Przełajowe 1500m Agnieszka Król- 7 miejsce w województwie SZS

Piłka ręczna chłopcy PG- 2 miejsce w półfinale wojewódzkim SZS

Piłka ręczna szkół podstawowych dziewcząt- 2 miejsce w półfinale wojewódzkim LZS

Piłka ręczna gimnazjum chłopców- 2 miejsce w półfinale wojewódzkim LZS

 

 

Rok szkolny 2015/2016

Sukcesy sportowe

Mistrzostwa województwa LZS w LA- 5 miejsce w biegu na 1000m SP

Mistrzostwa województwa LZS w LA- 5 miejsce w biegu na 1000m PG

Mistrzostwa województwa LZS w LA- 5 miejsce pchnięcie kulą PG

 

 

Rok szkolny 2014/2015

Sukcesy sportowe

Mini piłka ręczna dziewcząt SP- 2 miejsce w półfinale wojewódzkim SZS

Piłka ręczna chłopcy PG- 2 miejsce w półfinale wojewódzkim LZS

Mistrzostwa województwa LZS w LA- Joanna Grzesik 5 miejsce pchnięcie kulą PG

 

 

Rok szkolny 2013/2014

Sukcesy sportowe

Mini piłka ręczna dziewcząt- 3 miejsce w półfinale wojewódzkim SZS

Piłka ręczna chłopcy PG- 4 miejsce w półfinale wojewódzkim SZS

Mistrzostwa województwa SZS w LA- Dominik Niesłony 100m- 3 miejsce SP

Mistrzostwa województwa SZS w LA- Dominik Niesłony skok w dal- 7 miejsce SP

Mistrzostwa województwa SZS w LA- Paweł Sekula 300m- 10 miejsce PG

Mistrzostwa województwa LZS w LA- Paweł Sekula 300m- 5 miejsce PG

 

 

Rok szkolny 2012/2013

Sukcesy sportowe

Halowa piłka nożna dziewcząt SP- 4 miejsce w półfinale wojewódzkim SZS

Mistrzostwa województwa LZS w LA- Joanna Grzesik pchnięcie kulą- 3 miejsce SP

Mistrzostwa województwa LZS w LA- Denis Wenzel rzut piłeczką palantową- 3 miejsce SP

Mini piłka ręczna dziewcząt SP- 3 miejsce w półfinale wojewódzkim SZS

Mistrzostwa województwa LZS w LA- Kamil Pytel 600m- 6 miejsce SP

Mistrzostwa województwa LZS w LA- Weronika Syma- 6 miejsce SP

 

 

Rok szkolny 2011/2012

Sukcesy uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych Szkoła Podstawowa 

Anna Pryszcz , j. niemiecki - laureatka  
Dorian Czeredrecki, j. niemiecki - finalista 

Sukcesy uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych Gimnazjum

Bartosz Grabowski, j. polski - finalista 
Sabina Polok, j.angielski - finalista  
Nadin Kossok, matematyka - finalista 

Sukcesy sportowe

Indywidualne Biegi Przełajowe 1500m Ewelina Pytel- 4 miejsce w województwie SZS P

Mini piłka nożna dziewcząt SP- 4 miejsce w półfinale wojewódzkim SZS

Mistrzostwa województwa LZS w LA- Ewelina Pytel 600m- 3 miejsce PG

Mistrzostwa województwa LZS w LA- Kamil Pytel 600m- 10 miejsce SP

Mistrzostwa województwa LZS w LA- Joanna Grzesik pchnięcie kulą- 5 miejsce SP

 

 

Roku szkolny 2009/2010

Sukcesy uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych w Szkole Podstawowej
  
Paulina Puchała , j. niemiecki - finalistka
Dominik Wójcikiewicz,  przyroda – finalista
Julia Koziołek, przyroda - finalistka
Krzysztof Pryszcz, historia - finalista
 
Sukcesy uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych Gimnazjum

Paweł Kotyś, matematyka - laureat

Paweł Kotyś, chemia - finalista
Dominika Kossok, j. niemiecki - finalista
Karolina Bajorska, j. polski - finalistka
Karolina Szwed, j. polski - finalistka

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole GIODO MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.