PSP Zębowice

W piątek, 13 kwietnia, obchodziliśmy światowy dzień zdrowia. Wszystkie wydarzenia, które miały miejsce tego dnia zostały przygotowane przez uczniów klasy II gimnazjum w ramach realizowanego przez nich projektu edukacyjnego „PRZEPIS NA ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE „. Temat projektu jest ściśle powiązany z założeniami Szkoły Promującej Zdrowie, której celem w tym roku jest przekazanie naszym uczniom wiedzy na temat zdrowego odżywiania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi jak ważne jest spożywanie drugiego śniadania.


Dzień zdrowia rozpoczął się wspólnym śniadaniem wszystkich uczniów i nauczycieli. Każda klasy przygotowała stolik ze swoim śniadaniem, były min. kanapki, sałatki oraz owsianka, i każdy mógł wybrać dla siebie coś smacznego. Następnie część uczniów przeszła na halę sportową, gdzie odbyły się klasowe rozgrywki w piłkę nożną. Cały turniej wygrała klasa III a, królami strzelców zostali Kacper Nowak i Daniel Kania, a królową Weronika Żywanowska. W tym samym czasie w budynku gimnazjum odbywały się zajęcia dotyczące zdrowego odżywania. Uczniowie i nauczyciele mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowej diety min. w przygotowanym przez Agnieszkę i Simonę quizie na platformie Kahoot, a także wykonali kila zadań logicznych takich jak zbudowanie piramidy z kubków bez użycia rąk. Na koniec tej części odbyły się turniej Yedzzo, gry przygotowanej przez firmę Winiary w ramach projektu „Żyj smacznie i zdrowo”, w którym nasza szkołą bierze udział. Natomiast uczniowie klasy V-VII kręcili filmik pt. „Bez śniadania dzień stracony”, który promuje ideę jedzenia drugiego śniadania
Całe wydarzenie zakończyło się wspólną Zumbą oraz zatańczeniem Belgijki, która jest ulubionym tańcem naszych uczniów. Z przygotowanie tej części odpowiadały Sara, Magda i Wiktoria, które przygotowały się znakomicie.
Całe piątkowe wydarzenie było świetnie przez uczniów przygotowane. Zdjęcia

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole GIODO MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.