PSP Zębowice

„W Centrum Pracy z Psem – „SONGO” uważamy, że edukacja młodego pokolenia to nasza najlepsza inwestycja. Dlatego odwiedzamy przedszkola, szkoły, ośrodki wychowawcze i rehabilitacyjne oraz bywamy na festynach. Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą prowadzimy prelekcje których celem jest budzenie empatii względem zwierząt, uświadamianie młodych ludzi na temat praw i potrzeb psów oraz naukę prawidłowego witania się z psem jak i zapobiegania atakowi i reagowania w sytuacjach skrajnych.”


05 czerwca naszą szkołę odwiedzili szczególni goście – Pan Mirosław Dubiel z Centrum Pracy z Psem „ SONGO”, który przyjechał z dwoma psami: trzyletnią URKĄ – psem ratownikiem i czteromiesięcznym NEPO. Oba czworonogi zdobyły serca nas wszystkich. Pierwsze spotkanie niezwykłych gości odbyło się z przedszkolakami naszej gminy, w drugim uczestniczyli uczniowie młodszej grupy wiekowej. Każde spotkanie podzielono na dwie części: prelekcję i pokaz psich umiejętności. Podczas prelekcji Pan Mirosław poruszył wiele istotnych spraw związanych z tak lubianymi przez nas zwierzętami w świetle działalności ośrodka „SONGO”. Rozmawialiśmy między innymi o psim ratownictwie, dogoterapii oraz roli hoteli czy tymczasowych domów dla psów skrzywdzonych przez ludzi. Dowiedzieliśmy się też, że istnieją  psie: przedszkole i szkoła. Pan przypomniał nam również o obowiązkach wobec psów. O tym, że dobry opiekun to ten, który jest odpowiedzialny za swoje zwierzę, kocha je, troszczy się o nie, bawi się z nim, wyprowadza na spacer. Prelekcja zakończyła się informacjami o tym, jak prawidłowo zachowywać się w kontaktach z obcymi psami. Każdy uczestnik prezentował pozycję ŻÓŁWIA. Największą atrakcją okazał się pokaz trenerskich i psich umiejętności. W roli głównej wystąpiły wspaniała i niepowtarzalna URKA oraz, jak określiły go przedszkolaki „ słodki” NEPO. Oba pieski wspaniale wykonywały polecenia swojego trenera. Wszystkim podziękowaliśmy gromkimi brawami. Były to niezapomniane chwile, za które serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi oraz Pani Joannie Dziemba, mamie Paulinki, uczennicy klasy I, która była inicjatorką ich organizacji. Zdjecia

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole GIODO MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.