PSP Zębowice

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się bardziej życzliwi. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 16 grudnia 2018 roku, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wystawili jasełka bożonarodzeniowe pod tytułem „ Nadziei blask” dla mieszkańców gminy Zębowice.
W pięknej, niebiańsko- piekielnej scenografii młodzi aktorzy opowiedzieli historię Chrystusa, który swym przyjściem na świat wskazał drogę ludziom błądzącym w ciemności i wlał w ich serca nadzieję. Zwiastowanie, droga do Betlejem, narodziny Dzieciątka, pokłony pasterzy i trzech Króli oraz okrutny rozkaz Heroda były tłem, na którym rozgrywała się odwieczna walka dobra ze złem. Anioły, realizujące plan Boga, strzegły Maryi i Józefa przed zakusami diabłów, pragnących pokrzyżować te plany, by nadal „łowić” ludzkie dusze. Tę poważną fabułę rozświetliła nieco postać nawróconego diabełka, który postanowił porzucić czarci fach i opiekować się Jezuskiem.Spektakl wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym występem podbili serca licznie zgromadzonej publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Słowa i melodie pastorałek uświadomiły wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali owacje na stojąco. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Sukces tego przedsięwzięcia zawdzięczamy zaangażowaniu wielu osób, a zwłaszcza rodziców i sponsorów.
Aktorzy, solistki, chór, tancerze, nagłośnienie – 70 – cio osobowa grupa uczniów klas I – VIII szkoły podstawowej , klasy III gimnazjum oraz absolwentek naszej szkoły (Schola).
Sponsorzy: Rada Rodziców, Norbert Pyka właściciel Meble Pyka Malichów, Marian Janik rodzice: Państwo Agnieszka Sykoś, Małgorzata Drost – Glöckner, Aleksandra Wierszak, Sandra Szczygieł, Adam Zacha, Artur Czaja, Marzena Hańc, Kamil Puchała .
Nauczyciele: Barbara Puchała- reżyseria, Gabriela Langosz – oprawa muzyczna , Zofia Laskowska – Qach i Marzena Dudkiewicz – choreografia; Stanisław Kozłowski – nagłośnienie, Katarzyna Przybyszewska, Elżbieta Pyka, Joanna Kowolik, Katarzyna Madej, Klaudiusz Porobin i Piotr Tangerman - scenografia oraz pracownicy obsługi: Renata Kaczmarek, Krystyna Czaja, Joanna Janik, Norbert Michalczyk, Gerard Buczek – pomoc przy scenografii.
DZIĘKUJEMY!

Zdjęcia

 

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole GIODO MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.