PSP Zębowice

W dniach 14 -16 stycznia 2019 roku naszą szkołę odwiedzili wolontariusze z organizacji Euroweek, która skupia młodych ludzi z różnych krajów. Wolontariusze przyjechali na zaproszenie pani Agnieszki Gadek, która od wielu lat współpracuje z fundacją Europejskie Forum Młodzieży oraz fundacją Euroweek.

Podczas swojego pobytu wolontariusze prowadzili zajęcia w języku angielskim ze wszystkimi uczniami naszej szkoły. Łącznie odbyło się 12 godzin warsztatów. Naszymi gośćmi byli: Fennisya (Baby) z Indonezji oraz Marcus z Meksyku. Podczas zajęć, Marcus i Baby, między innymi przeprowadzali warsztaty językowe rozwijające kreatywność, opowiadali o swoich ojczyznach, uczyli tańczyć, integrowali społeczność uczniowską. Uczniowie brali udział w różnych zabawach, pracowali w grupach oraz prezentowali na forum wyniki swojej pracy. Wolontariusze spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem, nawet w czasie przerw nasi uczniowie nie pozwolili im odpocząć ustawiająć się w kolejce po autograf, pamiątkowe zdjęcie czy chcąc chwilę z nimi porozmawiać.

Dzięki wolontariuszom zwykły początek tygodnia zmienił sie maraton pełen atrakcji, spontaniczności, ciekawostek, niezapomnianych wrażeń, radości, a przede wszystkim ogromnej dawki żywego języka angielskiego, którego znajomością uczniowie mogli się chwalić i cieszyć. Wizyta ta miała na celu uświadomienie dzieciom, że komunikatywna znajomość języka angielskiego pozwala dowiedzieć się więcej o ludziach, którzy na co dzień mieszkają tysiące kilometrów od nas, na innych kontynentach.

Ta sympatyczna wizyta była możliwa dzięki współpracy nauczycieli pani Agnieszki Gadek oraz pani Agaty Wons-Wiechy. Dzięki rodzinom naszych uczniów oraz mieszkańcom naszej gminy, którzy wsparli nas finansowo podczas grudniowej zbiórki w trakcie szkolnych jasełek, a także wsparciu finansowym jaki udzielił nam szkolny wolontariat, prowadzony przez panią Mariannę Dylkę udało się pokryć koszty przyjazdu i pobytu wolontariuszy. Za co serdecznie dziękujemy. Serdecznie dziękujemy również pani Beacie Kubiciel, która zapewniła fantastyczne warunki noclegowe naszym gościom.

Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze gościć wolontariuszy Euroweek w kolejnych latach, ponieważ były to niezapomniane chwile. Zdjęcia

 

 

 

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole GIODO MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.