PSP Zębowice

Razem na Święta

Adwent to czas refleksji i radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, które powinny być czasem pokoju, radości i wewnętrznego wyciszenia. Są to święta wyjątkowo rodzinne i magiczne ze względu na swój charakter. Tegoroczny okres adwentowy i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia zdecydowanie będą inne. Nie chodzi tutaj o brak śniegu, nastroju czy dekoracji podczas Świąt. Odmienność ta wynika z powodu szalejącej pandemii i wprowadzonych obostrzeń, a to z kolei spowodowało lęk, izolację i samotność ludzi.

Czas oczekiwania na te jakże rodzinne Święta to idealny moment na wyciągnięcie ręki w kierunku drugiego człowieka. Są wśród nas osoby samotne, o których mało kto pamięta lub już nie ma komu o nich wspomnieć. Tym właśnie osobom: starszym, chorym, samotnym i potrzebującym pomocy chcemy nieść pomoc, miłe słowa lub pocieszenie. Oni są wśród nas!

Dlatego też nasza szkoła przystąpiła do wspólnego działania zainicjowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Każda klasa miała inne pomysły. Były to kartki dla samotnych i seniorów naszej gminy, ozdoby świąteczne dla Domu Pomocy Społecznej w Radawiu, stroiki dla dziadków, pomoc w ubieraniu choinki i wiele innych miłych pomysłów. Uczniowie wykazali się niezwykłymi pomysłami. Najstarsi uczniowie zdecydowali, że każdy uczeń wyśle sms-a charytatywnego na Fundację TVN-u "Nie jesteś sam", poza tym chętni uczniowie wraz z rodzinami wspomogą małego mieszkańca naszej gminy, Wojtusia i przekażą darowiznę na Stowarzyszenie Chorym Dzieciom Liver, którego Wojtuś jest podopiecznym. Chłopczyk choruje na mukowiscydozę. Panie kucharki natomiast upiekły chyba z pięćset pierniczków, którymi obdarowaliśmy zaprzyjaźnionych przedszkolaków, pracowników Urzędu Gminy oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Radawiu. Uczniowie klasy VII i VIII przygotowują kartki dla podopiecznych Hospicjum Betania w Opolu. Nie sposób wręcz wymienić wszystkich wspaniałych zrywów serca naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i życzymy radosnych Świąt.

  

Szkoła promująca zdrowie Owoce i warzywa w szkole Program Mleko w Szkole GIODO MULTI Sport Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Odkrywców Talentów Mistrzowie Matlandii Poczytajmy
© 2021 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki cookies?

Cookies to niewielkie pliki, które są zapisywane na naszych komputerach podczas odwiedzania stron www. Dzięki nim serwisy internetowe mogą np. zapamiętać nasze preferencje i ustawienia, umożliwić logowanie, pamiętać historię zakupów czy miasto, w którym najczęściej sprawdzamy pogodę, a nawet dobierać treść docierających do nas artykułów i reklam zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba przy tym zaznaczyć, że pliki cookies nie są szkodliwe dla naszego komputera ani zawartych na jego dyskach danych. 

Czy da się zlikwidować lub wyłączyć pliki cookies?

Plików cookies, zwanych "ciasteczkami" nie można zlikwidować, ale Użytkownik sieci może nie zgodzić się na ich zapisywanie na swoim komputerze. Aby to zrobić, należy zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że po ich wyłączeniu niektóre funkcje stron mogą nie działać prawidłowo.

Jak wyłączyć pliki cookies?

Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej) np.:

Do czego nasza strona wykorzystuje pliki cookies?

Używamy plików cookies do:

  1. zarejestrowania sesji użytkownika (logowanie na stronę internetową) oraz jej utrzymania po wylogowaniu,
  2. tworzenia statystyk, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze strony internetowej, co umożliwia jej ciągłe ulepszanie,
  3. dostosowania zawartości strony internetowej serwisu do preferencji użytkownika.

Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies zapisywały się na Twoim komputerze, zmień ustawienia dotyczące tych plików w swojej przeglądarce.