Plac Piłsudskiego, Ogród Saski, Stary Rynek, Powązki, Łazienki… to tylko niektóre zakątki Warszawy, które zwiedzili podczas dwudniowej wycieczki uczniowie klas ósmych i szóstej. W niezwykle urokliwej, jesiennej scenerii, podążając za przewodnikiem, wysłuchali opowieści o historii i współczesności naszej stolicy.
Pierwszego dnia zaliczyli „obowiązkowy” wjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd obserwowali wspaniałą scenerię miasta- dziewczęta zaglądały tęsknie w kierunku Złotych Tarasów, natomiast chłopcy marzyli, by przenieść się na murawę Stadionu Narodowego.
W drugiej połowie dnia, ledwo dotrzymując kroku przewodnikowi, odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Pomimo zmęczenia ochoczo zapoznawali się z kolejnymi ekspozycjami, wędrując żydowską uliczką, wcielając się w uczniów przedwojennej szkoły, ćwicząc kroki tanga czy kupując bilety na stacji kolejowej.
Następnego dnia czekał ich spacer po Łazienkach Królewskich- wspaniałym zespole pałacowo- ogrodowym założonym w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pomnik Fryderyka Szopena, Biały Dom, Wodozbiór, Amfiteatr, Pałac Na Wyspie, wspaniałe rzeźby i… wiewiórki „pozujące” na tle kolorowych liści do zdjęć na długo zostaną w pamięci.
Po południu nastąpił powrót z przeszłości do XXI wieku- najpierw budynek i ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, a później Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie wraz z opiekunami, wykorzystując interaktywne eksponaty, odkrywali zjawiska i zasady rządzące światem.
Na koniec zjedli pyszny obiad w jednej z wież przy Mości Poniatowskiego, po czym w doskonałych humorach wyruszyli w drogę powrotną.
Barbara Puchała
Galeria zdjęć >>> ZOBACZ