W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do projektu realizowanego przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu pn. „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”, który zaplanowano na dwa lata szkolne. Uczestnicy projektu (minimum 1100 osób) poznają biologiczną różnorodność Opolszczyzny i nauczą się, jak ją szanować oraz jaką ma wartość dla naszego środowiska.
Zadania dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu: wizyty edukacyjne, wycieczki, zielone szkoły, konferencje metodyczne, festiwale ekologiczne, szkolenia ,seminaria metodyczne, spotkania informacyjne, event ekologiczny, zagraniczne wyjazdy.
Szczegóły na stronie https://bioeko.rzpwe.opolskie.pl/o-projekcie/
W poprzednim roku szkolnym nasi uczniowie odbyli pierwszą wycieczkę edukacyjną do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, natomiast nauczyciele odbyli szereg konferencji oraz szkoleń.
W minionym tygodniu dyrektor szkoły Małgorzata Stelmach oraz wicedyrektor Iwona Grabowska wzięły udział w wizycie studyjnej w Berlinie i Poczdamie w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”. Wizyta polegała na zwiedzaniu miejsc edukacji bezpośredniej – swoistych enklaw różnorodności biologicznej: Ogrodach Świata w Berlinie, Szkółce Pszczelarskiej w jednej z dzielnic Berlina, w Parku Biosfera w Poczdamie, w ogrodach przy zamku Sanssouci w Poczdamie, w Uniwersyteckim Ogrodzie Botanicznym. Podróż zakończono w Spreewaldzie –rezerwacie biosfery UNESCO. Zwieńczeniem ostatniego dnia było zwiedzenie Domu Człowieka i Natury w Lubbenau oraz spacer do otoczonej kanałami wioski Lehde, gdzie zwiedzano skansen „Freilandmuseum”. Oprócz zwiedzania wysłuchano wielu ciekawych prelekcji dotyczących zarówno bioróżnorodności, jak i ciekawostek historycznych dotyczących zwiedzanych miejsc. Zdjęcia